ГУДЗИКИ –
НЕЗВИЧАЙНИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ІГОР

Ігри з гудзиками прекрасний інструмент для ігор з дітьми. За допомогою них можна розвивати дрібну моторику, увагу, пам’ять, уяву. Вони допоможуть вивчити кольори, розібратись із поняттями «більший-менший», «довший-коротший», навчити рахувати.

Існує велика кількість різнорідних ґудзиків , але найприємніші – це дерев’яні. Вони яскраві, легкі і дуже різноманітні.

Грати з ґудзиками можна починати з найменшими дітками, звичайно під наглядом дорослих, оскільки ґудзики дрібні і легко можуть потрапити малечі в рот.

Що можна робити?

1. Візьміть один ґудзик , покажіть малюкові, а потім затисніть його в своїй руці і запитайте «У якій руці у мене ґудзик?». Нехай дитина вгадає, де захований ґудзик.

2. Підготуйте гарний мішечок і насипте туди багато різних ґудзиків , нехай дитина дістає з «чарівного» мішечка по одному. Можна ускладнити завдання для старших діток: нехай дитина розповість, якого кольору і розміру вона дістала ґудзик.

3. Попросіть розкласти ґудзики за кольорами: сині в один бік, зелені в інший, червоні в третій. Або ж дайте дитині дві маленькі коробочки: в одну коробочку вона буде збирати великі ґудзики, маленькі – в іншу.

4. З певною закономірністю викладіть ґудзики в ряд, наприклад: синя-біла-синя-біла. Запропонуйте дитині продовжити закономірність (для дітей 5-6 років).

5. Складайте ґудзики в стопочки, змагайтеся з малюком, чия стопка буде найвищою (для дітей 3-4 років).

6. Викладіть ґудзики в ряд, дайте дитині можливість запам’ятати, які саме ґудзики лежать. Потім накрийте хусткою і заберіть її разом із ґудзиком. Дитина повинна згадати, який ґудзик зник.

7. Зробіть з дітьми чарівні поробки із використання ґудзиків різного кольору та розміру.

8. Намалюйте нескладні зображення та попросіть дитину, щоб вона виклала їх контур ґудзиками .

9. Візьміть мотузочку і ґудзики з великими отворами. Зробити мамі або собі намисто неодмінно сподобається вашим діткам.

10. А коли дитина трохи підросте, можна навчити її пришивати ґудзики до дитячого одягу.

/Files/images/psiholog/kartinki/17.04-1.png

За матеріалами Агеєнкової Оксани, сайт https://dytpsyholog.com/

Кiлькiсть переглядiв: 214