ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ (ДІТЬМИ)

Торгівля людьми - актуальна проблема сьогодення у нашій країні. Усе більше людей потрапляє на гачок работорговців.

Що спонукає людей потрапляти у рабство?

По-перше, віра у легке матеріальне збагачення. Молоді люди, які вирішили якнайшвидше піти із сім’ї та швидко розбагатіти, «купляються» на сумнівні оголошення, які можна прочитати у газетах, журналах, на вулицях, в Інтернеті. Сумнівні організації пропонують роботу танцівниць, хатніх господарок, нянь за кордоном у різноманітних країнах світу. Але здебільшого за такими пропозиціями приховується секс індустрія. Люди, які потрапляють на таку роботу, залишаються сам на сам у чужій країні з безвихіддю, без паспортів, грошей, а найголовніше – захисту своїх прав, життя. Ця праця є нелегальною, ці люди не стоять на обліку, їх не можуть захистити навіть представники консульства.

По-друге, існує дуже багато неблагополучних сімей, де батьки вже давно не захищають і не поважають права власних дітей. Дітей використовують, як «речі», які не мають права голосу. Траплялися випадки, коли дітьми «розплачувались» за певний борг, віддаючи їх у підневільну працю – виконувати певну роботу, жебракувати, красти тощо.

По-третє, за гонитвою великих грошей, дорослі люди не зважають на дітей, які не можуть себе захистити, скоюють жахливі операції щодо трансплантації органів.

Як уникнути цієї жахливої проблеми?
  • Батьки повинні повсякчас тримати контакт зі своєю дитиною, цікавитись її життям, знати, чим захоплюється дитина, чи не має вона сумнівних знайомих (навіть із близького оточення), які можуть завербувати її на таку нелегальну працю.
  • Обов’язково проводьте бесіди з дитиною про торгівлю людьми, поясніть наслідки цієї проблеми.
  • Учіть дитину оберігати свої права, не забувати про власну гідність.
  • Якщо ви вирішили знайти роботу за кордоном, обов’язково проконсультуйтеся із фахівцями, представниками громадських організацій, які займаються боротьбою з торгівлею людьми. Це може бути Міжнародна організація з міграції (тел.. 3380445685015), Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда - Україна» (тел.380442053736) або Міжнародна організація праці (тел. 380442208094).
Причини існування торгівлі людьми
  • Криза виробництва.
  • Безробіття, трудова дискримінація, низька оплата праці, низький рівень соціального захисту населення.
  • Юридична необізнаність трудових мігрантів.
  • Рівень доходів (за кордоном вищий, ніж на Батьківщині).
  • Довірливість трудових мігрантів.

Проблема української трудової міграції є надзвичайно актуальною сьогодні. Найсумніше те, що масштаби цієї проблеми зростають. Сьогодні не існує статистики щодо кількості українських трудових емігрантів, та їх навіть не тисячі, їх – мільйони. Люди з болем у серці залишають домівки та їдуть за кордон, щоб мати змогу прогодувати родину, вивчити дитину чи придбати власне житло, тому що рідна держава, на превеликий жаль, нездатна забезпечити їх достатньою роботою. Сюди також належать і батьки-вахтовики, які також на певний час залишають власні оселі. Головна проблема полягає в тому, що ті, хто залишилися вдома, - це діти, які дуже часто залишаються наодинці з собою і, незважаючи на бабусь і дідусів, почуваються покинутими та самотніми. Звідси і починаються проблеми: пропуски занять без поважних причин, знижена успішності у навчальній діяльності, агресивна та неспокійна поведінка, вживання алкоголю, наркотиків, куріння, бродяжництво.

Та іноді виявляються і позитивні зміни. Діти стають самостійнішими, відповідальнішими, більш цінують і поважають батьків. Та все одно передбачити ситуацію неможливо. Чи у змозі ми вберегти сьогодні наших дітей?

Поради психолога
  • Прийміть рішення про від’їзд разом із дитиною. Це допоможе їй усвідомити, що ви їдете через необхідність та зради майбутнього.
  • Підготуйте дитину психологічно до вашого від’їзду, щоб їй не здавалось, що ви її кидаєте.
  • Проінформуйте заздалегідь близьких та родичів про від’їзд, щоб забезпечити належний догляд за дитиною.
  • Повідомте педагогів про вашу тимчасову відсутність, а також повідомте їм свій контактний телефон.
  • Переконайтесь, що під час вашої відсутності умови проживання та харчування дитини будуть задовільними.
  • Регулярно підтримуйте зв’язок із дитиною. Домовтеся про дні, коли ви телефонуватимете і дотримуйтеся визначених термінів.
Кiлькiсть переглядiв: 89