ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЧУЖИЙ ДОРОСЛИЙ СВАРИТЬ ВАШУ ДИТИНУ?

Таке нерідко трапляється в пісочні, дитсадку, школі. У нашому суспільстві, на жаль, поки не прийнято з повагою ставитися до дітей, своїх або чужих. Дитина перед дорослим беззахисна. Якщо зауваження близької людини сприймаються здебільшого нормально, то настанови і сварка чужого дорослого, особливо на підвищених тонах, можуть налякати. Часом від такого агресивного натиску може розгубитися не лише дитина, а й батьки.

Давайте подивимося, як можна повести себе в подібній ситуації, тому що для дитини вкрай важливо, як прореагують батьки.

Коли дитину сварить чужий дорослий, вона лякається, тому що сили явно не рівні, влада у дорослого, безпеки немає.

Для того, щоб дитина відчувала себе в безпеці, мамі варто в першу чергу фізично загородити свою дитину від жінки, яка сприймається нею як загроза. Так дитина буде відчувати себе під захистом.

Потім мамі слід вирівняти ситуацію, ініціюючи розмову «по горизонталі» дорослий-дорослий. Варто пам’ятати, що діти знаходяться поруч і саме зараз вони побачать модель поведінки в конфліктній ситуації. Тому, слід демонструвати повагу до опонента і привітавшись, спитавши ім’я, вияснити причину конфлікту.

Якщо ваша дитина дійсно порушила психологічну межу іншої дитини (забрала іграшку, штовхнула і т. д.), варто принести вибачення, зробивши собі заміточку про те, що вдома варто обговорити з дитиною питання «своє-чуже».

Мама може присісти поряд з дитиною так, щоб бути з нею на одному рівні. Мама розуміє, що її дитина хороша і ненавмисно зробила шкоду. Тому вона жестом, виразом обличчя, словами показує дитині своє розуміння, прихильність і підтримку. Потім мама спокійно і з повагою пояснює дитині, що вона зробила не так і як треба було поводитись.

Якщо діти товаришують – ходять в одну групу садочка, чи живуть поряд, слід домовитись з іншою мамою, про те як в майбутньому діяти в подібній ситуації, наприклад, надалі такі зауваження слід говорити не дитині, а дорослому (в даному випадку мамі) безпосередньо.

Коли всі негаразди позаду і душевну рівновагу відновлено, слід проаналізувати ситуацію наодинці. Це може бути ввечері або на наступний день, коли емоції вляжуться. Так, дитина зможе взяти для себе корисний досвід з ситуації, що склалася і навчитися, як зробити так, щоб надалі не потрапляти в таке становище. При цьому мама не розповідає, як треба, а цікавиться, якою логікою керувалася дитина. Навідні мамині питання допомагають дитині самій знайти правильне рішення. Такий підхід допомагає малюку відчути себе більш компетентним. А отже, якщо ситуація повториться, він знатиме, як діяти.

/Files/images/psiholog/kartinki/278036_92394-700x500.jpg

За матеріалами сайту https://dytpsyholog.com/

Кiлькiсть переглядiв: 301