/Files/images/vzitka_dnz/пготе.jpg

Діти вчаться того,
що пізнали через досвід

Дитина, яку критикують, учиться засуджувати.
Дитина у ворожому середовищі учиться агресії.
Дитина, яка живе у страху, учиться боятися.
Дитина, яку постійно жаліють, учиться жаліти себе.
Дитина, яку висміюють, учиться боязливості.
Дитина, оточена заздрістю, учиться бути заздрісною.
Дитина, яку соромлять, учиться відчувати постійну провину.
Дитина, яку заохочують, учиться вірити у себе.
Дитина, оточена толерантністю, учиться бути терплячою.
Дитина, яку хвалять, учитьсявдячності.
Дитина, яку сприймають прихильно, учиться кохати.
Дитина, яку підтримують, учиться любити себе.
Дитина, яку гідно оцінюють, учиться, що добре мати мету.
Дитина, яка живе серед тих, хто вміє ділитися, учиться щедрості.
Дитина в чесному середовищі вчиться правди і справедливості.
Дитина, яка живе з почуттям безпеки, учиться довіряти.
Дитина, оточена приязним ставленням, учиться радості життя.
Якщо ви живете у спокої, то ваша дитина житиме зі спокоєм у душі.
Тож у якому довкіллі живе ваша дитина?
/Files/images/psiholog/gfki/7363.gif
/Files/images/28_sadik11_1__0.jpg

Чи можна доручити забрати малюка з дошкільного закладу старшим дітям?

Часом батьки, затримуючись на роботі або з інших причин, доручають забрати малюка з дошкільного закладу своїм старшим дітям. Розглянемо юридично,чи вправі вихователь відпускати свого вихованця додому у супроводі старших братика чи сестрички Відповідно до частини другої статті 151 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ (СК) батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Згідно з частиною третьою статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (далі — Закон про дошкільну освіту) батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності. Дошкільний навчальний заклад, у свою чергу, створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання (ч. 2 ст. 11 Закону про дошкільну освіту). Отже, дошкільний навчальний заклад відповідає за безпеку дитини під час її перебування в закладі. Частиною четвертою статті 259 СК визначено, що повнолітні особи мають право брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незалежно від місця їхнього проживання. Як визначено у частині другій статті 6 СК: малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років неповнолітньою — у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Положеннями частини першої статті 30 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV (ЦК) передбачено, що цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Згідно зі статтею 31 ЦК фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа), має часткову цивільну дієздатність і не несе відповідальності за завдану нею шкоду. З огляду на це педагогічний працівник дошкільного навчального закладу не вправі передавати вихованців малолітнім особам, зокрема їхнім сестрі чи брату.

Джерело:http://www.pedrada.com.ua/article/182-starsh-bratiki-y-sestrichki-dos-zabirayut-vashih-vihovantsv-z-ditsadka

Кiлькiсть переглядiв: 149