Як підготувати дитину до свята

щоб від свята отримати радість

Зовнішній вигляд: зачіска дитини та макіяж повинні бути безпечними (обережно алергія).

Одяг (костюм) дитини повинен бути зручним, святковим, безпечним (без гострих, колючих прикрас), відповідати розміру. Щоб переконатись, що дитині буде комфортно - треба завчасно приготувати костюм, дати можливість дитині в ньому походити вдома. Взуття: чешки або інше взуття, в якому зручно виконувати музично-ритмічні рухи.

Розучування ролі: при написанні сценаріїв свят враховується програмові вимоги, вікові можливості, творчі здібності дітей, досвід педагога та умови (музичний зал). Під час розподілу ролей враховується бажання, творчі здібності дітей. Щоб дитина почувала себе впевнено допоможіть їй передати характер ролі за допомогою інтонації, міміки, рухів; вивчіть слова віршів, пісень. Запропонуйте їй уявити себе артистом, який виступає на сцені, перегляньте телепередачі за участю дітей, зверніть увагу дитини як треба танцювати, співати і т.д. Потренуйтеся перед дзеркалом. При потребі отримайте консультацію вихователя, музичного керівника, психолога.

Присутність батьків. Пишайтеся своєю дитиною, будьте прикладом для неї. Якщо у вас немає можливості бути присутнім на святі - підготуйте до цього дитину, поясніть причину.

Перегляд свята. Приходьте за 10-15 хвилин до початку свята. Зніміть верхній одяг, перевзуйтеся або одягніть бахіли. До зали заходьте після запрошення. Вимкніть мобільний телефон. Не коментуйте виступи дітей під час свята. Не відволікайте увагу дітей зауваженнями, проханнями позування перед камерою - це може мати небажані наслідки. Підтримуйте виступ дітей оплесками. Після закінчення свята дочекайтесь коли діти вийдуть до групи. Якщо у вас є бажання продовжити свято вдома, ви можете забрати дитину, попередивши вихователя.

Кількість присутніх дорослих обмежена до 2-х осіб від родини у зв'язку з площею приміщення та вимогами з безпеки життєдіяльності.

Якщо ваша дитина під час свята, побачивши вас може відмовитись від виступу або розплакатись, чи у вас склалися особливі обставини і ви прийшли з маленькою дитиною - пропонуємо свято подивитись у фойє.

Сприймайте своїх дітей такими, якими вони є. Вони мають бути впевнені в вашій любові в будь-яку хвилину. Пам'ятайте, що вашу дитину навчають не ваші слова, а ваш особистий приклад, ваша поведінка та душевна доброта.

Як одягнути дитину на свято

(консультація для батьків)

Шановні батьки, дуже уважно підходьте до вибору святкового одягу і взуття для вашої дитини до свята!

Давайте пригадаємо, в якому взутті дитина повинні приходити на музичні заняття? Оскільки на музичних заняттях 50% часу відводиться рухам, дітям потрібне зручне взуття: м'яке, гнучке, легке - у всіх відношеннях комфортне. Найпоширеніший варіант - чешки і балетки. Звичайно, якщо це буде літературна вікторина, свято поезії чи драматичний спектакль, взуття може бути іншим. Але, в будь-якому випадку, дитячі черевички не повинні бути на підборах і на платформі.

Ні в кого - ні у вихователя, ні у вас, дорогі батьки, напевно, не виникає питання, чому на ковзанці не катаються у валянках, чому в хореографічних та танцювальних школах займаються в балетках?

Рухи дітей в танцювальних композиціях, музичних іграх на святах будуть легкі, витончені, природні тільки в належному взутті - чешках. Те ж саме можна сказати і про весь святковий костюм в цілому. Багато батьків надто захоплюються бажанням виділити свою дитину: купують чудові довгі, пишні сукні дівчаткам; для хлопчиків - фраки та джинсові костюми. Але в них дітям не завжди зручно рухатися! І «модники» будуть відчувати себе некомфортно. Дуже дорогі, химерні вбрання можуть збентежити інших дітей та їх батьків. Поцікавтеся заздалегідь у ваших вихователів, яким буде свято і які костюми слід готувати, щоб потім не виникало непорозумінь, чому костюм «Людини-павука», який купили до новорічного свята, не можна використовувати на ранку, сюжетна лінія якого – «Снігова королева.

Кiлькiсть переглядiв: 52